Dominika Výrostek Misárová
(členka súboru od roku 2011)

 

 VyrostekMisarova

Inscenácie a postavy

Škola základ života LACHOUTOVÁ (praktikantka)
Denník Anny Frankovej ANNA FRANKOVÁ
Charleyho teta AMY SPETTIGUOVÁ
Orol tatranský MÁRIA POSPÍŠILOVÁ
Celebrity s.r.o. ADÉLA
Skrotenie zlej ženy BIANCA, BAPTISTOVA MLADŠIA DCÉRA
Divadlo v kocke JÚLIA
Na konci ... HANA
Prekliaty básnik IZABELLE
Polepetko PLETANA
Poplach v hoteli Westminster 2 PAMELA
Čertice CHECCA

 

Dominika Výrostek Misárová, je absolventka Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. K dramatickému umeniu smerovala už od štúdia na Konzervatóriu v Košiciach. Okrem divadla sa venuje spevu, tancu, prednesu, dabingu, moderovaniu, spolupracuje so Slovenskou televíziou a rozhlasom. Už počas štúdií na Akadémii umenia aktívne spolupracovala so zvolenským divadlom a od roku 2011 je členkou jeho umeleckého súboru.

Jej komediálnu polohu môžu diváci spoznať v inscenáciách Čertice, Poplach v hoteli Westminster 2, v hre Skrotenie zlej ženy, kde stvárňuje BIANCU alebo v hre CELEBRITY, kde je ambicióznou mladou herečkou ADELOU. Dramatický ponor do duše postavy stvárnila v postave osudom stíhanej IZABELLE v muzikáli Prekliaty básnik. V tejto hlavnej ženskej hrdinke mala možnosť vyjadriť hĺbku emócií aj cez široký rozsah hlasu v muzikálových piesňach. Výraznou dramatickou rolou sa stala aj HANA GREGOROVÁ v hre Na konci... Mimoriadne plasticky stvárnenou postavou je jej ANNA FRANKOVÁ v hre Denník Anny Frankovej. Postavu mladej ANNY interpretuje Výrostek Misárová citlivo a s mnohými nuansami, divákom tak prináša autentický pohľad na dievča dospievajúce počas dvoch rokov v tesnom úkryte.

V roku 2012 a 2013 získala Prémie Literárneho fondu: za stvárnenie postavy SATANA v hre Betlehem a za stvárnenie IZABELLE v muzikáli Prekliaty básnik. Pravidelne sa objavuje v trojici najpopulárnejších herečiek diváckej ankety MOTÝĽ.