Svetlana Sarvašová
(členka súboru od roku 1995)

 

 Sarvasova

Inscenácie a postavy

 
Balada pre banditu MORENA
Beta, kde si? ČOBEJKA, sedliačka
Škola základ života SUCHÁNKOVÁ (dejepis)
Charleyho teta DONNA LUCIA D´ALVADOREZ
Hľadá sa Mikuláš! MOMO, ELF 2
Orol tatranský ALŽBETA OSTROLÚCKA
Divadlo v kocke IRINA
Prekliaty básnik MARGOT
Lekárske tajomstvo MAGDA MORVAJOVÁ
Poplach v hoteli Westminster 2 CHYŽNÁ

Svetlana Sarvašová nastúpila po absolvovaní herectva na JAMU v Brne do Divadla J. Záborského v Prešove, kde vytvorila viacero zaujímavých postáv - napr. Hermiu v Sne noci svätojánskej, Denisu v operete Mamzelle Nitouche a najväčší úspech dosiahla v úlohe pani Johnsonovej v muzikáli Pokrvní bratia. Do umeleckého súboru DJGT nastúpila v roku 1995. Jeden rok pôsobila ako umelecká šéfka DJGT. Jej temperamentný talent, precízna príprava a tvorivá spolupráca s režisérom boli základom úspechu jej dramatických i tragických postáv. Zmysel pre nadsádzku a schopnosť vytvoriť gag našiel zas uplatnenie v komédiách. V muzikáloch zaujal jej emotívny dramatický hlas – napr. v inscenácii Husári (Cosima), Radúz a Mahuliena (Runa) a Cigáni idú do neba (Rada), ako aj v muzikáli Prekliaty básnik, kde stvárnila postavu životom skúšanej MARGOT.

Diváci ju môžu vidieť v komédii Lekárske tajomstvo ako MAGDU MORVAJOVÚ, v inscenácii Arzenik a staré dámy ako roztomilú tetušku ABBY BREWSTEROVÚ aj vo veselohre Charleyho teta ako DONNU LUCIU D´ALVADOREZ, skutočnú brazílsku milionárku. V životopisnej inscenácii Orol tatranský zosobňuje matku Adely Ostrolúckej ALŽBETU OSTROLÚCKU a v hre Divadlo v kocke ako IRINU, učiteľku matematiky s vášňou pre recitovanie.

Pravidelne sa objavuje v trojici najpopulárnejších herečiek DJGT v ankete Motýľ. V roku 2009 ocenil Literárny fond jej stvárnenie KLÁRY ZACHANASSIANOVEJ v inscenácii Návšteva starej dámy Cenou Literárneho fondu. V roku 2015 získala Prémiu Literárneho fondu za presvedčivo stvárnenú titulnú postavu „tetušky“ ABBY BREWSTEROVEJ v inscenácii Arzenik a staré dámy. /span>