Bengt Ahlfors: ILUZIONISTI

Kúzelná komédia o svete divadelných ilúzií venovaná jubileu 70 rokov Vladimíra Rohoňa

plagat iluzionisti

 

Preklad Peter Kerlik
Scéna a kostýmy Eva Farkašová
Dramaturgia Ján Chalupka
Réžia Michal Babiak
   
PREMIÉRA 28. apríla 2017
OSOBY A OBSADENIE:  
Kazimír Kant
Vladimír Rohoň
Charlotta Iveta Marcineková
Lekár Marek Rozkoš
   
Herec Vladimír Rohoň je už viac ako 40 rokov pevnou súčasťou umeleckého súboru DJGT. Odohral veľké množstvo postáv v našom divadle a je permanentne prítomný v slovenskej televíznej a rozhlasovej tvorbe. Pri príležitosti životného jubilea 70 rokov uvádza DJGT inscenáciu venovanú práve tomuto známemu a obľúbenému hercovi zvolenského divadla.
 
Bengt Ahlfors je najznámejší fínsky dramatik, pričom svoje hry píše po švédsky. Dôverne pozná divadelné prostredie, keďže pôsobil v praxi nielen ako dramatik, ale aj ako režisér, dramaturg, umelecký šéf. Zvolenské divadlo pred časom inscenovalo s úspechom jeho hru Divadelná komédia, ktorú Ahlfors osobne navštívil a ocenil.
 
Kúzelná komédia Iluzionisti z roku 2001 prináša vtipné pohľady a názory zástupcov troch rozdielnych generácií. Divadelný bard, herec Kazimír Kant, trávi jeseň života v spomienkach na svoje javiskové postavy a v hypochondrickom očakávaní „smrteľných“ príznakov, ktoré nečakane spestrí návšteva ambicióznej mladej ženy s rukopisom divadelnej hry. Cynický humor skúseného herca striedajú šarmantné historky z divadelného zákulisia a vtipná zápletka graduje s príchodom praktického lekára, ktorý prináša inú optiku na život a svet divadla...
 
Dĺžka predstavenia 90 min bez prestávky
 
 
Javiskové debatenie – Iluzionisti (zdroj TV Hronka, 04.05.2016)
 

 foto: Ľubo Vojtek