Kultúrny semafor v DJGT

Vážení diváci,

Divadlo J.G. Tajovského sa pri organizovaní svojich predstavení riadi aktuálne platnými právnymi predpismi, Kultúrnym semaforom (KS) a Covid automatom, ktorý je priebežne aktualizovaný pre jednotlivé okresy SR.

Okres Zvolen sa nachádza v týždni od 20.9.2021 do 26.9.2021 v červenej farbe „I. stupeň ohrozenia“, čo znamená, že divadlo bude otvorené pre divákov v režime OTP (za osobu v režime OTP sa považuje osoba, ktorá je kompletne zaočkovaná, testovaná RT-PCR/Ag, 72h/48h,  alebo osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID – 19) v prípade, že predstavenie je plánované do sály DJGT.

Predstavenie plánované do Štúdia DJGT sa odohrá v režime KZ (kompletne zaočkovaní).

Vstup na predstavenia bude umožnený iba pre divákov s certifikátom (elektronický, v papierovej forme), ktorý bude pred vstupom do divadla kontrolovaný.

Diváci, ktorí si už zakúpili vstupenky a nespĺňajú podmienku OTP alebo KZ, môžu vstupenky vrátiť do termínu konania predstavenia v pokladni DJGT.

Ďakujeme Vám za porozumenie.

Urobíme všetko pre to, aby ste sa v divadle cítili bezpečne a príjemne a aby ste si po dlhom čase mohli vychutnať divadelné umenie naživo.

aktualizované 17.09.2021

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Divadlo J.G. Tajovského sa pri organizovaní svojich predstavení riadi aktuálne platnými právnymi predpismi, Kultúrnym semaforom (KS) a Covid automatom, ktorý je priebežne aktualizovaný pre jednotlivé okresy SR. Vývoj a situáciu sledujeme.

Pokiaľ sa okres Zvolen bude nachádzať v zelenej farbe, stupeň „Monitoring“, naše predstavenia môžu navštíviť všetci diváci bez rozdielu, teda kategória „Základ“ pri maximálnej kapacite divákov v interiéri.

Ak bude okres Zvolen preradený do oranžovej farby, stupeň „Ostražitosť“,  predstavenia v DJGT môžu navštíviť všetci diváci bez rozdielu, teda kategória „Základ“, avšak DJGT bude mať obmedzenú kapacitu sály v súlade s platným KS.

V prípade že  okres Zvolen sa bude nachádzať v červenej fáze „1.stupeň ohrozenia, alebo bordovej fáze „2.stupeň ohrozenia“ prejde DJGT na  režim OTP (očkovaní, testovaní, prekonali COVID). V takom prípade sa na divadelnom predstavení budú môcť zúčastniť len osoby očkované, testované (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test) alebo tie, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali nie viac než pred 180 dňami. Kapacita sály bude znížená v súlade s platnou legislatívou.

V čiernej fáze „3.stupeň ohrozenia“ sa na divadelných predstaveniach môžu zúčastniť len kompletne zaočkovaní diváci.

Aj naďalej platí pre návštevníkov divadla povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty počas celej doby prítomnosti v priestoroch DJGT, povinnosť pri vstupe do budovy  si vydezinfikovať ruky a dodržiavať odstupy. Ďakujeme, že dodržiavaním povinností chránite svoje zdravie aj zdravie ostatných.

Ďakujeme tiež za vašu priazeň a pochopenie.

Tešíme sa na vašu návštevu divadelných predstavení Divadla JGT v jeho 73. divadelnej sezóne.