Peter Stoličný – Ján Štrasser – Igor Bázlik : POLEPETKO
Rozprávka pre všetkých, ktorí už niekedy niečo poplietli.

Mladý Polepetko popletie skoro všetko. Slová, príkazy aj dobré rady. Keď rozpráva, ani vlastná mať mu nerozumie. Avšak len niekto taký ako on – veselý, odvážny a popletený – dokáže prejsť cez rozum obávanému zbojníkovi Zubadlovi, ktorý si pochutnáva na všetkom kovovom. Zachráni z jeho rúk zlatú kráľovskú korunu a okrem nej získa aj srdce princeznej Pletany, ktorá milému Polepetkovi veľmi dobre rozumie.

Polepetko je pôvodná slovenská rozprávka, ktorú si vďaka neopakovateľnému humoru a hravým pesničkám obľúbilo už niekoľko generácií detí. Najznámejšia je jej televízna verzia, v ktorej sa zaskvel Miro Noga, ale aj rozhlasové spracovanie či novšie operné verzie.

Rozprávka o Polepetkovi poteší všetkých, ktorí sa trápia nad svojou popletenosťou. Človek býva občas dopletený, popletený, zapletený – keď sa však riadi svojim srdcom, správnu cestu vždy nájde. To je potešujúca správa aj pre rodičov malých Polepetkov a Pletán: nezáleží na tom, koľkokrát sa dieťa popletie – podstatné je láskavé srdce, dobrý úmysel a chvíle, v ktorých chceme jeden druhému porozumieť. Veríme, že rozprávka Polepetko bude inšpiráciou pre vytvorenie vlastných rozprávkových svetov a nachádzanie spoločného jazyka. Netreba na to divadelné javisko, ani drahé rekvizity či kostýmy. Stačí len chuť sa hrať a aj bežná obývačka sa zmení na čarovné miesto.


OBNOVENÁ PREMIÉRA: 05.11. 2017
Dĺžka predstavenia : 60 min bez prestávky
Odporúčame od 4 rokov

Foto: René Miko

OSOBY A OBSADENIE

Polepetko Daniel Výrostek
Pletana Dominika Výrostek Misárová/
Katarína Rozkošová
Otec, Stráž 1, Komorník, Kuchár Richard Sanitra
Matka, Stráž 2, Komorná, Kuchtík Iveta Marcineková
Zbojník Zubadlo Michal Ďuriš
Kráľ Ján Selecký, a.h.

INSCENAČNÝ TÍM

Réžia Branislav Matuščin
Dramaturgia Uršuľa Turčanová
Scéna Ján Novosedliak
Kostýmy Eva Kleinová
Nahrávka hudby a korepetície Peter Vaňouček