_predstavením dotyk

ZHZ_2022 DOTYK ALŽBETY - 09/06/2022 (17:00)

09. jún 2022 o 17:00 /štvrtok/, kaplnka zámok 

DIVADLO ŠTÚDIO TANCA

DOTYK ALŽBETY

Poetická tanečná inscenácia o silnom životnom príbehu Alžbety Gwerkovej Göllnerovej

Inscenácia je poskladaná z poetických obrazov, ktoré zachytávajú fragmenty života Alžbety Gwerkovej a jej partnera, maliara Edmunda Gwerka. Na javisku sa zhmotňuje esencia jej silného životného príbehu naviazaného na náš región. Príbehu o vzdelanej, odvážnej, emancipovanej a významnej žene, o ktorej sa dodnes málo hovorí a píše. O jej nadčasovom demokratickom postoji v dobe rastúcej totality i o jej tragickom konci, z ktorého mrazí o to viac, že sa odohral v neďalekej Kremničke, kde bola Gwerková popravená kvôli jej pôvodu a účasti v Slovenskom národnom povstaní. Impulzom pre vznik inscenácie bola spolupráca na dokumentárnom filme Žena novej doby režisérky Anny Gruskovej. Nádherné i tragické obrazy, ktoré zostali po tejto spolupráci zapísané a niektoré nezrealizované v zošite choreografky Zuzany Ďuricovej Hájkovej, v mnohom inšpirovali túto nevšednú inscenáciu.choreografia: Tibor Trulik, scenár: Zuzana Ďuricová Hájková, svetelný dizajn: Ján Čief, kostýmy: Veronika Vartiková , hudba: Andrej Krajčovič, autor titulnej maľby: David Javorský

 účinkujú: Michaela Mirtová, Bartosz Przybylski, Kristína Kollárová, Jason Yap, Julie Charalambidou, Tibor Trulik

Dĺžka predstavenia: 55 min bez prestávky

vstupenky: 10,-€  (zľavnené vstupné neposkytujeme)

kapacita: 50 miest


For a better experience, certain features of javascript area required. Currently you either do not have these features, or you do not have them enabled. Despite this, you can still purchase your tickets, using 2 simple steps.

STEP 1: Below, select the type of ticket you wish to purchase, enter the number of tickets you wish to purchase, then click Reserve Tickets.

STEP 2: Finally, once you have successfully Reserved your Tickets, click Proceed to Cart to complete your order.

STEP 1: How many?

Currently, there are 43 tickets available for purchase.