Divadelná kvapka krvi v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, 11.04.2022 Zvolen

Poďakovanie

Občianske združenie KLUB PRIATEĽOV DJGT v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského a s Národnou transfúznou službou z Banskej Bystrice sa po dvojročnej prestávke, ktorá bola spôsobená pandemickým obdobím, podujalo zorganizovať  tretí ročník  Divadelnej  kvapky krvi.

S radosťou môžeme  skonštatovať, že 11. apríla 2022 sa nám podarilo podujatie zrealizovať bez výrazných obmedzení. Prvé dva ročníky Divadelnej kvapky krvi dali tušiť, že záujem o darovanie krvi v netradičných priestoroch foyer divadla bude veľký. Tretí ročník tento pozitívny trend potvrdil. Možnosť darovať krv využilo viac ako tridsať darcov. Medzi darcami boli ako zamestnanci divadla, tak i široká verejnosť. Za ochotu darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomáhať tak pri záchrane života a zdravia iných ľudí patrí všetkým darcom naša hlboká vďaka.

Odmenou pre darcov krvi priamo na mieste bola okrem dobrého pocitu aj možnosť získania dvoch vstupeniek za cenu jednej na vybrané predstavenie v DJGT, ktorú mnohí darcovia aj s radosťou využili.

Vzhľadom k úspešnosti tohto podujatia plánuje OZ KLUB PRIATEĽOV DJGT spolu s vedením divadla zorganizovať odber krvi v Divadle J. G. Tajovského aj na jeseň tohto roku. Veríme, že situácia bude priaznivá na realizovanie ďalšej Divadelnej kvapky krvi a budeme sa tak môcť s vami stretnúť opäť.

Je pre nás potešením organizovať takéto ušľachtilé podujatie. Sme radi, že vďaka ochote darcov a ich snahe pomáhať, sa nám podarilo založiť novú tradíciu dobrovoľného darcovstva krvi v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Ďakujeme.

Ing. Silvia Bábelová

predseda OZ KLUB PRIATEĽOV DJGT