Noc divadiel v DJGT

NOC DIVADIEL 2021 V DJGT V GOGOĽOVSKOM DUCHU

Dvanásty ročník tradičného európskeho podujatia NOC DIVADIEL  vo všetkých zapojených divadlách prebiehal v sobotu 20. novembra 2021. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského inšpirované tohtoročnou témou „Cesta dlhých dní do Noci divadiel“ a novembrovým „Dňom boja za slobodu a demokraciu“ pripravilo programovú mozaiku, v ktorej sa stretli témy z aktuálnej spoločenskej reality i jej (ne)možného humorného nadhľadu.

Podujatie otvorilo predstavenie REVÍZOR v sále DJGT o 19.00. V satirickom skvoste N. V. Gogoľa „bez kladného hrdinu“, ktorý mal premiéru na začiatku aktuálnej sezóny, režisér P. Palik navrstvil početné odkazy na našu spoločenskú realitu. Presne o nej sa hovorilo aj v následnej talkshow.

Moderátor TALKSHOW: ČOMU SA SMEJEME R. Sanitra besedoval s kolegami a protagonistami inscenácie D. Výrostekom a M. Ďurišom a tiež uvítal špeciálneho hosťa, Zvolenčana a redaktora denníka SME, Petra Kováča. Náplňou pestrej diskusie boli aj „večne aktuálne“ témy na týchto zemepisných rovnobežkách: rozkrádanie štátu, korupcia, provinčnosť, rusofilstvo, hoaxy, ako možno prelomiť dlhodobú spoločenskú kliatbu, čomu sme sa smiali voľakedy a čomu sa ne/smejeme dnes…

HUDOBNÝM HOSŤOM bol originálny divadelník a pesničkár z Medzibrodu Tomáš Pohorelec, ktorého songy dali hudobnú pointu hovorenému slovu. Členmi jeho kapely boli  herci DJGT M. Knoppová a J. Smutný.