István Csukás: POM POMOVÉ ROZPRÁVKY

Kultové rozprávky plné fantázie

Kto je Pom Pom? Občas vyzerá ako brmbolec, občas ako parochňa a občas ako klbko vlny. Dievčatku Babuli stihne cestou do školy predstaviť Artúra Buchtu, Gumovacieho pavúka aj Hodinovú Skočpružinu, ktorá sa záhadne stratí z vežových hodín. Celé mesto preto žije v popletenom čase, až kým sa Pom Pom s Babuľou nepodujmú nájsť riešenie.

POM POMOVE ROZPRÁVKY sú kultovým dielom maďarského autora Istvána Csukása. Sú známe originálnou fantáziou, láskavým humorom, podporou priateľstva a nezdolným optimizmom, že všetko v živote sa dá napraviť, len treba nájsť spôsob ako. Obyčajné dievčatko Babuľa spozná neobyčajné veci vďaka kamarátovi Pom Pomovi, ktorý ju cestou do školy prenesie do farebného sveta.

Dramatizácia režiséra Petra Palika spája viaceré rozprávky do jedného pútavého dobrodružného príbehu. Niektoré z postáv spoznajú deti v okúzľujúcej bábkovej podobe a celý vizuál rozprávky je vďaka výtvarníčkam Nadi Salbotovej a Martine Fintorovej veľmi pôsobivý. Zážitok dopĺňajú piesne hudobníkov Martina Geišberga a Daniela Špinera.

Rozprávka je určená pre deti vo veku od 4 rokov, ktoré budú vtiahnuté do imaginatívneho sveta fantázie a zažijú autentický divadelný zážitok plný hravosti. Horná veková hranica je neobmedzená.

PLAGAT pom pom
PREMIÉRA: 1.12.2019
Dĺžka predstavenia: 60 minút bez prestávky
Odporúčame od 4 rokov
Foto: René Miko

OSOBY A OBSADENIE

Babuľa Veronika Slamková /Mária Knoppová
Pom pom, colníčka, dispečerka Lucia Letková
Skočpružina, Letuška, Zebra, Gumovací Pavúk Katarína Rozkošová / Barbora Špániková
Artúr Buchta, Pes Juraj Smutný
Kohút, Šofér, Rušňovodič, Predavač Ján Marcinek
Lev, Pilot, Kapitán Lode, Pizzaman Richard Sanitra

INSCENAČNÝ TÍM

Dramatizácia Peter Palik
Réžia Peter Palik
Dramaturgia Uršuľa Turčanová
Hudba Martin Geišberg a Daniel Špiner
Scéna Naďa Salbotová
Kostýmy a bábky Martina Fintorová
Pohybová spolupráca Anna Gromanová

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia