06. jún 2023 /utorok/

20:00 sála DJGT


DIVADLO JÁNA PALÁRIKA V TRNAVE

Daniel Majling, Michal Jánoš: FUTBAL ALEBO BÍLÝ ANDEL V PEKLE

Kultúrno-športový fenomén mesta – futbal – prenesený do javiskovej podoby

Inšpiráciou k vzniku hry Futbal alebo Bílý andel v pekle je futbalový zápas medzi Trnavou a Rimavskou Sobotou, ktorý sa uskutočnil v sezóne 1996/1997, keď bol trnavský futbal na svojom vrchole. Trnavskí futbalisti po sérii úspechov zrazu z nevysvetliteľných príčin prehrali a stratili nárok na majstrovský titul. Pamätný zápas ostal podnes visieť v dejinách trnavského futbalu ako veľká krivda. Prehrala Trnava oprávnene, alebo sa do boja o titul primiešali úplatky? Mali v tom prsty Košice, ktoré vďaka prehre Spartaku získali majstrovský titul? Inscenácia komponovaná z autentických dokumentárnych materiálov spája v humornej skladačke dva takmer nespojiteľné elementy – svet športu a svet umenia.


Dĺžka predstavenia: 100 min. bez prestávky

 vstupné: 15 €  /zľava neplatí /


účinkujú: Braňo Mosný, Martin Kochan, Martin Križan, Daniel Ratimorský a.h., Miroslav Beňuš, Michal Jánoš, Tomáš Mosný, Ingrida Baginová a.h., Petra Blesáková, Barbora Bazsová a.h., Ivica Franeková a.h.

réžia: Ján Luterán, dramaturgia: Lucia Mihálová, scéna a svetelný dizajn: Juraj Kuchárek, kostýmy: Alžbeta Kutliaková, hudba: Ján Kružliak, pohybová spolupráca: Ladislav Cmorej

Zdroj: MTT – Mestská televízia Trnava