9. jún 2023 /streda/

20:00 sála DJGT


KOLEKTIV LAPSO CIRK. (Španielsko)

OVVIO

David a Tomáš v OVVIO spochybňujú zákony gravitácie a svoje vlastné schopnosti. Jednoduché drevené dosky sa menia na rôzne dômyselné mechanizmy (zariadenia), ktoré ich vedú k tomu, že musia neustále prekonávať nové výzvy. Či už ide o silu, koncentráciu, odvahu alebo dôveru, všetko závisí od toho, akú hru v danom momente práve hrajú.

Riziko je vnímané ako nevyhnutná súčasť ich práce, obaja sa navzájom vystavujú nebezpečenstvu, ale je tiež evidentné, že vedia narábať s telom a padať. Človek si nemôže pomôcť a pri sledovaní týchto dvoch v akcii zadržiava dych. Publikum je spútané napätím vytvoreným hrami, ale nemôže si pomôcť a byť príjemne prekvapené estetickými obrazmi, ktoré rovnováha vytvára a udržiava.

Každá akcia zodpovedá reakcii: vznikajú a ničia sa dosky, trámy, drevené konštrukcie.

Strach je prekonaný napriek nebezpečenstvu, každý akt rovnováhy je z definície nestabilný.

Preto je OVVIO tiež estetickým cvičením v zákonoch gravitačnej fyziky a zakaždým vytvára nepravdepodobnosť, rovnako ako hod kockou. OVVIO, stáva sa.


Dĺžka predstavenia: 50 min. bez prestávky

vstupné : 15 € /zľava neplati /


Predstavenie uvádzame v rámci projektu Hráme spolu – festivalovej spolupráce Zámockých hier zvolenských a Dni tanca / Dance days 2023. 


účinkujú: Tomas Vaclavek & David Diez Mendez

réžia a koncepcia: Kolektív Lapso Cirk, pohľad zvonku: Francesco Sgrò, Morgan Cosquer, Jorge Albuerne, hudba: Gabriele Mitelli & Nicola Di Croce, svetelný dizajn: Flavio Cortese, podporovaný: Cirko Vertigo, Cirqueon, Festival Mirabilia, Gruppo Jobel,, Hangar Creatività, Jatka78, La Central del Circ, La Corte Ospitale, Maciva,, Plum Yard, Teatro Circo Price, Teatro Nucleo

viac informácií TU