73. DIVADELNÚ SEZÓNU DJGT OTVORÍ GOGOĽOV REVÍZOR

Mottom novej divadelnej sezóny Divadla Jozefa Gregora Tajovského je IDENTITA. Symbolizuje tvorivé skúmanie toho, čo sa objavilo pod maskami a pomenúvanie toho, kým sme a kým chceme byť. Sezónu otvorí septembrová premiéra satirickej komédie REVÍZOR.

Svetoznáma Gogoľova hra prichádza na dosky zvolenského divadla po prvýkrát. Spúšťačom bravúrnej špirály humorných situácií je náhodne odhalená kontrola štátneho revízora v dovtedy pokojnom provinčnom mestečku. Následná zámena postáv spôsobuje čoraz väčšie zemetrasenie v radoch vystrašených lokálnych úradníkov. REVÍZOR v úprave a réžii umeleckého šéfa DJGT Petra Palika bude divadelnou delikatesou pre priaznivcov ruskej klasiky a tiež pre divákov obľubujúcich spoločenskú satiru. Predpremiéra sa uskutoční vo štvrtok 2. septembra a slávnostná premiéra v piatok 3. septembra.

Ďalšia premiéra je tiež zo súboru ikonických svetových diel. Známu Beckettovu absurdnú drámu ČAKANIE NA GODOTA bude interpretovať optikou roku 2021 renomovaný režisér DODO GOMBÁR. Premiéra je naplánovaná na piatok 1. októbra.

Na jeseň sa uskutoční aj viacero prestížnych divadelných festivalov. Inscenácia DJGT ČEPIEC bude súčasťou hlavného programu festivalov DIVADELNÁ NITRA 2021, NOVÁ DRÁMA / NEW DRAMA 2021 a  SETKÁNÍ / STRETNUTIE 2021 v českom Zlíne. POM POMOVE ROZPRÁVKY sa zas predstavia na martinskom festivale DOTYKY A SPOJENIA.

Druhá polovica sezóny prinesie premiéru známej Tajovského veselohry ŽENSKÝ ZÁKON, kde nepísaný „ženský zákon“ tvoria uštipačné klebety a intrigy. Na otvorenie 48. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské je pripravovaná noblesná a dynamická komédia rakúskeho klasika J. N. Nestroya s názvom VYHODIŤ SI Z KOPÝTKA.

Predpredaj vstupeniek v pokladni DJGT aj online na stránke divadla začína dňa 16. augusta 2021.

Celý kolektív Divadla Jozefa Gregora Tajovského verí, že túto divadelnú sezónu bude možné realizovať v plnom rozsahu a naživo pre všetkých záujemcov z radov divákov.

Mgr.art. Uršuľa Turčanová,
dramaturgička DJGT