NOC DIVADIEL 2018 S BALADOU PRE BANDITU – ČESKO-SLOVENSKÁ STOPA

Deviaty ročník Noci divadiel opäť spojí netradičným spôsobom stovky divadiel a tisícky divákov v Európe. V roku 2018 sa toto podujatie na slovenských javiskách nesie v duchu česko-slovenskej vzájomnosti a storočnice od vzniku prvého spoločného štátu. Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene akcentuje toto historické jubileum uvedením sugestívnej inscenácie Balada pre banditu z obdobia prvej Československej republiky.

Storočnicu viažucu sa na rok 1918 sprítomní pred začiatkom predstavenia riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev. Atraktívnym spôsobom prepojí témy, ktoré tvoria pozadie kultovej českej hry o koločavskom lúpežníkovi a súvislosti konca I. svetovej vojny a vzniku ČSR.

Po skončení predstavenia bude nasledovať symbolická záverečná bodka – spoločné stretnutie hercov a divadelníkov s divákmi pri sviečkach. Pred budovou divadla zaznejú výroky, ktoré vznikli pred storočím a aj dnes sú aktuálne.

V sobotu 17. novembra o 19.00 zvolenské divadlo nezhasína. Posvieti si na kultúrne a historické vzťahy medzi Českom a Slovenskom. Diváci tak môžu zažiť výnimočné stretnutie, aké sa koná raz za sto rokov!

Program začína v sobotu 17. novembra o 19.00 v sále divadla.