Aldo Nicolaj: DOBRÝ ROČNÍK (Classe di ferro)

Vtipný a inšpiratívny príbeh o priateľstve a odvahe plniť si sny v každom veku.

Komornú hru so správnou dávkou talianskeho humoru a emócií uvádzame pri príležitosti životných jubileí dvoch nestorov nášho umeleckého súboru. Protagonisti inscenácie Štefan Šafárik a Vladimír Rohoň dvojnásobne potvrdzujú výrok, že vek je len číslo. Hrdinovia hry Stefano a Vincenzo v ich podaní sú reprezentantmi „dobrého ročníka“ a vytrvalými vyznávačmi životného espritu.

Vrstevnatosť inscenácie tvoria dômyselné dialógy postáv, nechýbajú ani dramatické situácie popretkávané vtipnými bonmotmi, či láskavým humorom. To všetko v sprievode podmanivých talianskych evergreenov v podaní šarmantnej Dominiky Výrostek Misárovej, ktorá stvárňuje postavu Ambry.

Aktuálna úprava režiséra Petra Palika vychádza z hry Alda Nicolaja Dvaja na lavičke v preklade Blahoslava Hečka, ktorú už v roku 1980 v DJGT úspešne režíroval Martin Peterich. Tento titul aj z dnešného pohľadu ponúka zaujímavú sondu do spletitých medzigeneračných vzťahov a trefne otvára početné aktuálne otázky, pričom ako predpoklad vzájomnej ľudskej koexistencie ponúka predovšetkým vzájomnú toleranciu a humor vo všetkých jeho podobách.

Komorná inscenácia je tematicky prepojená s mottom aktuálnej sezóny IDENTITA. Diváci si  môžu vychutnať silný príbeh a skutočný herecký koncert dvojice najvýraznejších hereckých osobností zvolenského súboru.

Prvá premiéra: dňa 18. júna 2022
Druhá premiéra: dňa 9. septembra 2022
Dĺžka predstavenia: 70 min bez prestávky
Odporúčame od 15 rokov

Foto:Vanda Mesiariková
Foto a vizuál plagátu: Vanda Mesiariková 

OSOBY A OBSADENIE

VINCENZO Vladimír Rohoň
STEFANO Štefan Šafárik
AMBRA Dominika Výrostek Misárová

INSCENAČNÝ TÍM

Preklad  Blahoslav Hečko
Réžia a úprava Peter Palik
Kostýmy
Eva Farkašová
Hudba Daniel Špiner
Dramaturgia Jan Chalupka
Scéna Peter Palik