Dominika Výrostek Misárová

Dominika Výrostek Misárová

člen súboru od roku 2011

Dominika Výrostek Misárová, je absolventka Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Už počas štúdií na Akadémii umenia aktívne spolupracovala s DJGT a od roku 2011 je členkou jeho umeleckého súboru. K dramatickému umeniu smerovala už od štúdia na Konzervatóriu v Košiciach. Okrem divadla sa venuje spevu, tancu, prednesu, dabingu, moderovaniu, spolupracuje s RTVS.

Jej komediálnu polohu poznajú diváci z inscenácie Čertice, kde stvárňuje vydajachtivú CHECCU. Diváci ju tiež mohli vidieť (pred nástupom na materskú dovolenku) v postavách AMY SPETTIGUOVEJ v inscenácii Charleyho teta a praktikantky LACHOUTOVEJ v inscenácii Škola základ života. Výraznou dramatickou rolou sa stala aj HANA GREGOROVÁ v inscenácii Na konci… Mimoriadne autentickou postavou je jej ANNA FRANKOVÁ v inscenácii Denník Anny Frankovej, ktorú interpretuje s citovým vkladom a mnohými nuansami, vďaka čomu divákom prináša uveriteľný pohľad na dievča dospievajúce počas dvoch vojnových rokov.

Dominika Výrostek Misárová v roku 2012 a 2013 získala Prémie Literárneho fondu: za stvárnenie postavy SATANA v inscenácii Betlehem a za stvárnenie IZABELLE v muzikáli Prekliaty básnik. V roku 2017 získala Cenu Literárneho fondu za stvárnenie postavy ANNY FRANKOVEJ v inscenácii Denník Anny Frankovej. V roku 2017 získala divácku Cenu Motýľ pre Najpopulárnejšiu herečku 68. sezóny DJGT.


Inscenácie
Postavy
NA KONCI… HANA
ČERTICE CHECCA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA LACHOUTOVÁ (praktikantka)
DENNÍK ANNY FRANKOVEJ ANNA FRANKOVÁ
CHARLEYHO TETA AMY SPETTIGUOVÁ
POLEPETKO PLETANA