Katarína Rozkošová

Katarína Rozkošová

člen súboru od roku 2015

Katarína Rozkošová je členkou umeleckého súboru DJGT od roku 2015, štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici úspešne ukončila v roku 2017. V rámci študentských predstavení stvárnila pod pedagogickým vedením doc. Jána Přeučila, Mgr.art. Tomáša Tomkuljaka a profesora Ljuboslava Majeru rôznorodé postavy. Pochádza z Bardejova. Od útleho veku sa venovala folklóru. O divadlo sa začala zaujímať počas gymnázia, najmä o umelecký prednes a autorské písanie.

Na doskách DJGT sa uviedla postavou HANY v inscenácii Jakuba Nvotu Zajatec vlastného príbehu. Zaujala presným, sústredeným a citlivým hereckým výkonom, ako aj sýtym hlasom v piesňach. Silný emočný vklad vložila tiež do postavy BETY BRTÁŇOVEJ v dráme Beta, kde si? V súčasnosti stvárňuje vo viacerých hrách ústredné ženské hrdinky. Osudovú ERŽIKU sprítomňuje slovom, tancom i emóciami nabitým spevom v muzikáli Balada pre banditu. Ambicióznu MOLLIE predstavuje v detektívnej inscenácii Pasca na myši a rozmarnú, citovú búrku zažívajúcu KAMILU v inscenácii S láskou sa nezahráva. Diváci ju tiež môžu vidieť ako KITTY VERDUNOVÚ vo veselohre Charleyho teta, Fínku UTU v Drexlerovcoch, žiačku ANIČKU PAŽÍTOVÚ v inscenácii Škola základ života i ZAJKUĽU a SOVU v rozprávke Smelý Zajko. V inscenácii Denník Anny Frankovej stvárnila Anninu sestru MARGOT, ktorá je protipólom hravej a nespratnej Anny. Neskôr herečka stvárnila v tejto inscenácii aj postavu ANNY FRANKOVEJ, ktorej prepožičala punc rebelantstva a dôveryhodnosti.

Katarína Rozkošová v roku 2018 získala Prémiu Literárneho fondu za stvárnenie postavy ERŽIKY v inscenácii Balada pre banditu. V roku 2019 získala divácku Cenu Motýľ pre Najpopulárnejšiu herečku DJGT za 70. sezónu.

Katarína Rozkošová vníma intenzívne divadlo a jeho čaro:
„Javisko je priestor, ktorý má v sebe neskutočnú moc. Ak sa naň postavíte, pocítite neopísateľné čaro, ktorým je naplnené. Buď vás jeho sila očarí a vy ho necháte prechádzať ďalej, alebo sa u vás zakotví natoľko, že na ten pocit, ktorý vo vás vyvolalo, už nikdy nedokážete zabudnúť a začnete ním žiť. Pre mňa a môj život platí tá druhá časť. Je pre mňa fascinujúce, s koľkými farbami, ktoré nám divadlo ponúka, sa môžem „hrať“ a koľko ich môžem využiť a pracovať s nimi, aby som dokázala z „neživého“ vytvoriť „živé“. Postavu napísal autor na papier a vy máte možnosť dať jej živú podobu. Dať jej realitu, vlastný život, aj keď len na istý okamih. Žiť jej myšlienkami, starosťami, problémami, ale tiež jej radosťami a šťastím. Herecké umenie nám ponúka obrovskú škálu možnosti tvoriť a hrať sa. Neviem si predstaviť, aby som sa dokázala venovať niečomu inému. Divadlo ma napĺňa, nielen ako študentku herectva, ale najmä ako človeka. Človeka, s vlastnými slzami a vlastným úsmevom. ĎAKUJEM za každý priestor a každú možnosť pokračovať v ceste, ktorú som si zvolila a do ktorej som sa zamilovala na celý život.“


Inscenácie
Postavy
TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC KATARÍNA HORSKÁ (sestrička)
POM POMOVE ROZPRÁVKY SKOČPRUŽINA, LETUŠKA, ZEBRA, GUMOVACÍ PAVÚK
S LÁSKOU SA NEZAHRÁVA KAMILA
PASCA NA MYŠI MOLLIE RALSTONOVÁ
BALADA PRE BANDITU ERŽIKA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA ANIČKA PAŽÍTKOVÁ, správne dievča
SMELÝ ZAJKO ZAJKUĽA, SOVA
DENNÍK ANNY FRANKOVEJ MARGOT FRANKOVÁ /ANNA FRANKOVÁ
CHARLEYHO TETA KITTY VERDUNOVÁ
POLEPETKO PLETANA