Katarína Rozkošová

Katarína Rozkošová

člen súboru od roku 2015

Katarína Rozkošová je členkou umeleckého súboru DJGT od roku 2015, štúdium herectva na Akadémii umení v Banskej Bystrici úspešne ukončila v roku 2017. V rámci študentských predstavení stvárnila pod pedagogickým vedením doc. Jána Přeučila, Mgr.art. Tomáša Tomkuljaka a profesora Ljuboslava Majeru rôznorodé postavy. Pochádza z Bardejova. Od útleho veku sa venovala folklóru. O divadlo sa začala zaujímať počas gymnázia, najmä o umelecký prednes a autorské písanie.

Na doskách DJGT sa uviedla postavou HANY v inscenácii Jakuba Nvotu Zajatec vlastného príbehu. Zaujala presným, sústredeným a citlivým hereckým výkonom, ako aj sýtym hlasom v piesňach. Silný emočný vklad vložila tiež do postavy BETY BRTÁŇOVEJ v dráme Beta, kde si? V súčasnosti stvárňuje vo viacerých hrách ústredné ženské hrdinky. Osudovú ERŽIKU sprítomňuje slovom, tancom i emóciami nabitým spevom v muzikáli Balada pre banditu. Ambicióznu MOLLIE predstavuje v detektívnej inscenácii Pasca na myši a rozmarnú, citovú búrku zažívajúcu KAMILU v inscenácii S láskou sa nezahráva. Diváci ju tiež môžu vidieť ako KITTY VERDUNOVÚ vo veselohre Charleyho teta, Fínku UTU v Drexlerovcoch, žiačku ANIČKU PAŽÍTOVÚ v inscenácii Škola základ života i ZAJKUĽU a SOVU v rozprávke Smelý Zajko. V inscenácii Denník Anny Frankovej stvárnila Anninu sestru MARGOT, ktorá je protipólom hravej a nespratnej Anny. Neskôr herečka stvárnila v tejto inscenácii aj postavu ANNY FRANKOVEJ, ktorej prepožičala punc rebelantstva a dôveryhodnosti.

Katarína Rozkošová v roku 2018 získala Prémiu Literárneho fondu za stvárnenie postavy ERŽIKY v inscenácii Balada pre banditu. V roku 2019 získala divácku Cenu Motýľ pre Najpopulárnejšiu herečku DJGT za 70. sezónu.

Katarína Rozkošová vníma intenzívne divadlo a jeho čaro:
„Javisko je priestor, ktorý má v sebe neskutočnú moc. Ak sa naň postavíte, pocítite neopísateľné čaro, ktorým je naplnené. Buď vás jeho sila očarí a vy ho necháte prechádzať ďalej, alebo sa u vás zakotví natoľko, že na ten pocit, ktorý vo vás vyvolalo, už nikdy nedokážete zabudnúť a začnete ním žiť. Pre mňa a môj život platí tá druhá časť. Je pre mňa fascinujúce, s koľkými farbami, ktoré nám divadlo ponúka, sa môžem „hrať“ a koľko ich môžem využiť a pracovať s nimi, aby som dokázala z „neživého“ vytvoriť „živé“. Postavu napísal autor na papier a vy máte možnosť dať jej živú podobu. Dať jej realitu, vlastný život, aj keď len na istý okamih. Žiť jej myšlienkami, starosťami, problémami, ale tiež jej radosťami a šťastím. Herecké umenie nám ponúka obrovskú škálu možnosti tvoriť a hrať sa. Neviem si predstaviť, aby som sa dokázala venovať niečomu inému. Divadlo ma napĺňa, nielen ako študentku herectva, ale najmä ako človeka. Človeka, s vlastnými slzami a vlastným úsmevom. ĎAKUJEM za každý priestor a každú možnosť pokračovať v ceste, ktorú som si zvolila a do ktorej som sa zamilovala na celý život.“


Inscenácie
Postavy
POM POMOVE ROZPRÁVKY SKOČPRUŽINA, LETUŠKA, ZEBRA, GUMOVACÍ PAVÚK
S LÁSKOU SA NEZAHRÁVA KAMILA
PASCA NA MYŠI MOLLIE RALSTONOVÁ
BALADA PRE BANDITU ERŽIKA
DREXLEROVCI UTA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA ANIČKA PAŽÍTKOVÁ, správne dievča
SMELÝ ZAJKO ZAJKUĽA, SOVA
DENNÍK ANNY FRANKOVEJ MARGOT FRANKOVÁ /ANNA FRANKOVÁ
CHARLEYHO TETA KITTY VERDUNOVÁ
POLEPETKO PLETANA