Kate DiCamillo: ZÁZRAČNÁ CESTA KRÁLIKA EDUARDA

Pútavé a inšpiratívne rozprávkové dobrodružstvo na motívy knihy americkej spisovateľky Kate DiCamillo, v ktorom sa môžeme dozvedieť, čo to znamená mať niekoho skutočne rád. A aký je skvelý pocit keď konečne nájdeme to, čo nám dlhodobo chýbalo. A aké je dôležité pomáhať ľuďom vôkol nás, ktorí to občas veľmi potrebujú.

Na naše javisko prichádza namyslený králik Eduard, ktorý je obľúbenou porcelánovou hračkou malej Alice. Dievča ho neustále rozmaznáva a zahŕňa nekonečnou láskou. Napriek tomu sa Eduard nečakane dostane na dno oceánu, z ktorého sa zachráni vďaka rybárom. Takto sa odrazu ocitne v úplne inom svete a spoznáva skutočný život. Začína sa zoznamovať s neobyčajnými osudmi obyčajných ľudí, ako sú muž bez domova, alebo choré dievčatko. Eduard postupne vo svojom porcelánovom srdci pocíti niečo, čo mu pomôže nájsť si stratený domov. Postupne spozná lásku, ale aj samotu, súcit a priateľstvo. Akým zázrakom skončí cesta povýšeneckého králika, počas ktorej spoločne s ním prekonáme mnohé naše predsudky?

Rozprávkový príbeh v úprave a réžii Petra Palika, v ktorom sa striedajú početné zaujímavé prostredia, postavy a pôsobivé hudobné kulisy prehĺbi aj našu empatiu a predstavivosť. Náročné a dojímavé osudy rozprávkových hrdinov na javisku prebudia aj motiváciu odvážne prekonávať problémy v našich životoch.

Premiéra: dňa 23. októbra 2022
Odporúčame od 5 rokov

Foto: 

OSOBY A OBSADENIE

KRÁLIK EDUARD Daniel Výrostek
ALICA Martina Chmelanová, posl. AU BB
ALICINA MAMA Jana Pilzová
BILL Ondřej Daniš
PETER Ondrej Ferko, posl. AU BB
ERNEST Michal Ďuriš
NELY Dana Karolová
MADAM THELMA Svetlana Hank Sarvašová
LOLA Lucia Letková

INSCENAČNÝ TÍM

Preklad  Mária Štefánková
Dramatizácia a réžia  Peter Palik
Scéna
Peter Palik
Dramaturgia
Ján Chalupka
Kostýmy Eva Farkašová
Bábky Naďa Salbotová, Martina Fintorová, Barbora Rajčanová
Hudba Martin Geišberg
Pohybová spolupráca Soňa Kočanová

Podujatie realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.