Svetlana Sarvašová

Svetlana Sarvašová

člen súboru od roku 1995

Svetlana Hank Sarvašová nastúpila po absolvovaní herectva na JAMU v Brne do Divadla J. Záborského v Prešove, kde vytvorila viacero zaujímavých postáv. V roku 1995 nastúpila do umeleckého súboru DJGT. Jeden rok pôsobila ako umelecká šéfka DJGT. Jej temperament, precízna príprava a tvorivá spolupráca s režisérom sa stali pilierom úspechu jej dramatických, tragických i komediálnych postáv. V muzikáloch zaujal jej dramatický hlas vibrujúci silnými emóciami. Na scéne púta pozornosť jej výrazné vyžarovanie.

Diváci ju môžu vidieť vo veselohre Charleyho teta ako skutočnú brazílsku milionárku DONNU LUCIU D´ALVADOREZ, v inscenácii Škola základ života ako prísnu dejepisárku SUCHÁNKOVÚ, v inscenácii S láskou sa nezahráva ako MADAM PLUCHEOVÚ. V muzikáli Balada pre banditu vystupuje ako fatálna MORENA a vnáša do príbehu silné osudové momenty.

Svetlana Sarvašová v roku 2009 získala Cenu Literárneho fondu za stvárnenie postavy KLÁRY ZACHANASSIANOVEJ v inscenácii Návšteva starej dámy. V roku 2015 získala Prémiu Literárneho fondu za titulnú postavu ABBY BREWSTEROVEJ v inscenácii Arzenik a staré dámy. V roku 2018 získala divácku Cenu Motýľ pre Najpopulárnejšiu herečku 69. sezóny DJGT.


Inscenácie
Postavy
REVÍZOR ANNA ANDREJEVNA
ČEPIEC GIZELA, IĽKINA SVOKRA
TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC TAMARA ALEXANDROVNA (speváčka)
S LÁSKOU SA NEZAHRÁVA PLUCHEOVA
BALADA PRE BANDITU MORENA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA SUCHÁNKOVÁ (dejepis)
CHARLEYHO TETA DONNA LUCIA D´ALVADOREZ
HĽADÁ SA MIKULÁŠ MOMO, ELF 2