predstavenie sa hrá v Štúdiu DJGT (voľné sedenie (nečíslované sedadlá) – vyberte si počet vstupeniek)

Nikolaj Koljada: SLIEPKA
Kultová ruská komédia, ktorá nazerá veselo i vážne na život hercov v súkromí.

Originálna súčasná komédia s nostalgickým prifarbením z pera celosvetovo uznávaného divadelného tvorcu vychádza z najlepších tradícií ruskej dramatickej školy smiechu cez slzy. V pikantnom príbehu z vidieckeho divadla, v ktorom sa prudko a nečakane striedajú lesk a bieda, či láska a nenávisť, rezonujú aj drsnejšie tóny a dilema, do akej miery sme skutočne odhodlaní ne/vykročiť za vlastnými snami a šťastím. .

Čo všetko sa môže stať, keď sa v nevhodnej chvíli pokúsite prebudiť mladú konkurentku, aby ste jej položili nemiestne otázky? Na vlastnej koži sa o tom presvedčí „prvá dáma“ Doščatovského dramatického divadla Alla Ivanovna Kostrovová, keď za záhadných okolností navštívi „vychádzajúcu hviezdičku“ Nonnu Alexandrovnu Dubovickú. Mysteriózne a prekvapivé sú aj zistenia Fjodora Iljiča Galaktionova, režiséra a „šéfa“ činohry, „blízkej“ kolegyne Diany Raskoľnikovovej a jej „šťastného“ manžela, divadelného ekonóma Vasilija Vsevolodoviča Kostrova. Komornosť príbehu ešte naruší „oddaný fanúšik“ lokálneho divadelného systému – miestny Paparazzo.

Divadelný alchymista; herec, dramatik, režisér a riaditeľ divadla v jednej osobe Nikolaj Koljada je podpísaný pod stovkou divadelných hier a patrí k autorom, ktorí sa za života stali klasikmi. Dejiny a fenomén novej ruskej drámy sú nerozlučne späté práve s jeho menom. Koljada je výborným pozorovateľom a talentovaným rozprávačom, ktorý dokáže v banálnom príbehu vystihnúť široké spektrum zaujímavých charakterov, situácií a paradoxov, pričom zachováva láskavý nadhľad a svojský humor. Preto jeho hry, známe „černuchy“, situované hlavne do doby a pomerov postsovietskeho Ruska s veľkým úspechom inscenujú na početných svetových javiskách.


plagat_sliepka

PREMIÉRA : 8. 04.2016 v Štúdiu DJGT
Dĺžka predstavenia : 90 min bez prestávky
Odporúčame od 15 rokov
Inscenácia obsahuje expresívne výrazy.

Foto: Ľubo Vojtek

OSOBY A OBSADENIE

Alla Iveta Marcineková
Diana Jana Pilzová
Nonna Beáta Eibenová, a.h.
Vasja Ondřej Daniš
Fjodor Marek Rozkoš
Paparazzo Ján Marcinek

INSCENAČNÝ TÍM

Preklad Jana Juráňová
Úprava a réžia Michal Ďuriš
Dramaturgia Ján Chalupka
Scéna Peter Petrinec

Inscenáciu finančne podporilo Občianske združenie KLUB PRIATEĽOV DJGT

Inscenáciu podporila Nadácia Tatrabanka