Lucia Letková

Lucia Letková

členka súboru od roku 2016

Lucia Letková je členkou umeleckého súboru DJGT od roku 2016. Je jednou z prvých absolventiek Akadémie umení v Banskej Bystrici. Ešte ako študentka stvárnila v roku 2002 postavu Malej Morskej víly v rovnomennej rozprávke DJGT. Hosťovala tiež v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, kde účinkovala v inscenácii Mária Tudorová a v muzikáli Fidlikant na streche. Účinkovala v dvoch televíznych rozprávkach a počas pôsobenia vo Francúzsku hrala v niekoľkých filmoch. Po návrate z Francúzska sa stala súčasťou multižánrového festivalu Cap a l´Est v Banskej Štiavnici.

Zmysel pre komediálnu nadsádzku ukazuje v inscenácii Škola základ života v postave vzornej MARTY SLOVÁKOVEJ, vo veselohre Charleyho teta ako študentka AMY SPETTIGUOVÁ aj v čiernej komédii Drexlerovci ako dôverčivá ROZÁLIA TATIKOVIĆOVÁ. V rozprávke Smelý Zajko sa detskému divákovi predstavuje ako MAMA MEDVEDICA a ZAJAČICA JAZYČNICA, v rozprávke O troch krásach sveta ako BORA. V muzikáli Balada pre banditu účinkuje ako EVA. V štúdiovej inscenácii Mandragora je LUCREZIOU, jedinou „ružou medzi tŕňmi“, ktorá rozvíri dianie v čisto mužskej divadelnej skupine.

Svoj návrat na dosky zvolenského divadla opisuje takto:
„Prednesy prózy na základnej škole, Hviezdoslavov Kubín, dramatický krúžok vo Zvolene pod vedením skvelých pedagógov boli pre mňa indíciou toho, kam by som chcela smerovať. Akadémia umení v Banskej Bystrici a stretnutia s takými osobnosťami ako Jozef Adamovič, boli pre mňa obrovskou inšpiráciou a potvrdením toho, že moja cesta je správna. Je to krásny pocit znovu stáť na doskách Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, kde som prvýkrát zažila profesionálnu hereckú skúsenosť v predstavení Malá morská víla“.


Inscenácie
Postavy
DVAJA UBOHÍ RUMUNI HOVORIACI PO POĽSKY BARMANKA
TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC JÚLIA STYKOVÁ
POM POMOVE ROZPRÁVKY POM POM, COLNÍČKA, DISPEČÉRKA
MANDRAGORA LUCREZIA
O TROCH KRÁSACH SVETA BORA
BALADA PRE BANDITU EVA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA MARTA SLOVÁKOVÁ, tiché dievčatko
SMELÝ ZAJKO MEDVEDICA, ZAJAČICA JAZYČNICA
CHARLEYHO TETA AMY SPETTIGUOVÁ