Lucia Letková

Lucia Letková

členka súboru od roku 2016

Lucia Letková je členkou umeleckého súboru DJGT od roku 2016. Je jednou z prvých absolventiek Akadémie umení v Banskej Bystrici. Ešte ako študentka stvárnila v roku 2002 postavu Malej Morskej víly v rovnomennej rozprávke DJGT. Hosťovala tiež v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, kde účinkovala v inscenácii Mária Tudorová a v muzikáli Fidlikant na streche. Účinkovala v dvoch televíznych rozprávkach a počas pôsobenia vo Francúzsku hrala v niekoľkých filmoch. Po návrate z Francúzska sa stala súčasťou multižánrového festivalu Cap a l´Est v Banskej Štiavnici.

Zmysel pre komediálnu nadsádzku ukazuje v inscenácii Škola základ života v postave vzornej MARTY SLOVÁKOVEJ, vo veselohre Charleyho teta ako študentka AMY SPETTIGUOVÁ aj v čiernej komédii Drexlerovci ako dôverčivá ROZÁLIA TATIKOVIĆOVÁ. V rozprávke Smelý Zajko sa detskému divákovi predstavuje ako MAMA MEDVEDICA a ZAJAČICA JAZYČNICA, v rozprávke O troch krásach sveta ako BORA. V muzikáli Balada pre banditu účinkuje ako EVA. V štúdiovej inscenácii Mandragora je LUCREZIOU, jedinou „ružou medzi tŕňmi“, ktorá rozvíri dianie v čisto mužskej divadelnej skupine.

Svoj návrat na dosky zvolenského divadla opisuje takto:
„Prednesy prózy na základnej škole, Hviezdoslavov Kubín, dramatický krúžok vo Zvolene pod vedením skvelých pedagógov boli pre mňa indíciou toho, kam by som chcela smerovať. Akadémia umení v Banskej Bystrici a stretnutia s takými osobnosťami ako Jozef Adamovič, boli pre mňa obrovskou inšpiráciou a potvrdením toho, že moja cesta je správna. Je to krásny pocit znovu stáť na doskách Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, kde som prvýkrát zažila profesionálnu hereckú skúsenosť v predstavení Malá morská víla“.


Inscenácie
Postavy
REVÍZOR MÁRIA ANTONOVNA
ČEPIEC PSYCHOLOGIČKA, SUSEDA
DVAJA UBOHÍ RUMUNI HOVORIACI PO POĽSKY BARMANKA
TICHÁ NOC, TMAVÁ NOC JÚLIA STYKOVÁ
POM POMOVE ROZPRÁVKY POM POM, COLNÍČKA, DISPEČÉRKA
MANDRAGORA LUCREZIA
O TROCH KRÁSACH SVETA BORA
BALADA PRE BANDITU EVA
ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA MARTA SLOVÁKOVÁ, tiché dievčatko
SMELÝ ZAJKO MEDVEDICA, ZAJAČICA JAZYČNICA
CHARLEYHO TETA AMY SPETTIGUOVÁ